Masaż limfatyczny

Masaż wykonywany na bazie specjalnie wyselekcjonowanych olejkach z domieszką naturalnych kompozycji zapachowych działa pozytywnie na nasze zmysły, oczyszcza ciało i umysł, dodaje wigoru i wpływa na wydzielanie się endorfin. Poprzez zastosowanie określonych technik i specjalistycznych ruchów ma za zadanie stymulację układu limfatycznego. Limfa odgrywa bardzo ważną rolę, przepływa po organizmie, zbiera i doprowadza do węzłów chłonnych substancje toksyczne, które trafiają do nerek i są usuwane z organizmu. Masaż usprawnia przepływ krwi oraz powoduje przepchnięcie płynu – limfy, a tym samym zmniejszenie obrzęku i pozytywnie wpływa na krążenie. Poprawia kondycję skóry i zwiększa przyswajanie substancji odżywczych, które są zawarte w dobranych indywidualnie olejach. Zastoje limfatyczne są bardzo częstym problemem wpływającym na wygląd twarzy. Drenaż limfatyczny twarzy usprawnia krążenie krwi i limfy, oczyszcza z toksyn, pozwala skutecznie zmniejszyć opuchliznę, także w przypadku powikłań po zabiegach estetycznych, ponieważ drenaż limfatyczny intensyfikuje wchłanianie siniaków i krwiaków. Masaże bazujące na drenażu odblokowują przepływ limfy i wspomagają proces pielęgnacji skóry. W przypadku twarzy najlepiej wykonać drenaż limfatyczny metodą manualną. Pozwala ona ocenić stan skóry i węzłów chłonnych przez specjalistę.

Drenaż limfatyczny często jest łączony z innymi metodami masażu lub innymi zabiegami np. takimi jak mezoterapia.
Masaż łagodzi objawy stresu, wprowadza w stan głębokiego relaksu, wspomaga leczenie bezsenności. W trakcie masażu dochodzi do intensywnego uwalniania hormonów, endorfin i serotoniny, które są odpowiedzialne za odprężenie i rozluźnienie organizmu.
Zwykle seria masaży obejmuje 3-4 sesje, ale po każdej sesji następuje poprawa samopoczucia, wyglądu skóry, rozluźnienia mięśni, ukrwienia, kolorytu skóry oraz zniwelowania opuchlizny i zasinień pod oczami.

Jeśli jesteś z Wrocławia lub okolic zapraszamy do kontaktu i do skorzystania z naszej oferty zabiegowej.