leczenie torbieli włosowej
Leczenie torbieli włosowej / usuwanie torbieli włosowej
Torbiel włosowa inaczej włosowo-krzyżowa, nazywana również pilonidalną, to przewlekły ropień znajdujący się zazwyczaj nad zakończeniem szpary pośladkowej, niekiedy w jej górnej części. Jest to zwykle problem dotykający osoby młode, zdecydowanie częściej mężczyzn niż kobiety. Choroba nie zagraża życiu, ale niewątpliwie pogarsza jego jakość. Nieleczona torbiel objawia się nawracającymi infekcjami, często powodującymi silny ból w okolicy krzyżowej oraz problemy z pozycją siedzącą. Zdarza się, że ropnie drążą ciało i wtedy mogą powstać przetoki powyżej szpary pośladkowej, a nawet na pośladkach. Bardzo często ze zmian ropnych wystają kępki włosów.
W pierwszej fazie choroby można złagodzić objawy choroby domowymi sposobami, przyjmując leki przeciwzapalne oraz przeciwbólowe Gdy jednak problem nie ustępuje, albo dochodzi do powiększenia ropnia, silnie wskazana jest konsultacja lekarska. Nieunikniona najczęściej interwencja chirurgiczna polega zwykle na nacięciu ropnia, ewakuacji (usunięciu) ropy, usunięciu ewentualnych włosów, płukaniu, odkażeniu i zdrenowaniu. Zwykle rana ulega zagojeniu, ale niestety problem często nawraca po kilku tygodniach lub miesiącach. Zapadalność na tę chorobę lekarze wiążą m.in. z obfitym owłosieniem okolicy lędźwi i pośladków, wzmożoną potliwością, pracą siedzącą i brakiem właściwej higieny osobistej
Leczenie metodą Barrona 600 zł (1 hemoroid)
Chirurgiczne leczenie żylaków odbytu 4000-5000 zł
Laserowe leczenie żylaków odbytu 4500 zł
Skleroterapia hemoroidów 1600 zł
Laserowe usunięcie szczeliny odbytu 4800 zł
Chirurgiczne wyciecie szczeliny odbytu 4000 zł
Laserowe leczenie przetoki odbytu 3000 zł
Laserowe leczenie torbieli włosowej 5700 zł
Wyciecie zakrzepicy przyodbytowej 1000 zł
Wycięcie kłykcin kończystych okolicy i kanału odbytu 1700 zł
Wycięcie zmian okolicy odbytu od 1200 zł
Leczenie fałd anodermalnych 800 zł
W ramach programu Mediraty, który działa w Centrum, rozłożysz płatność na dogodne i przyjazne raty.
Chirurgiczne leczenie torbieli włosowej
Jedną z metod, uznawaną za najbardziej skuteczną w chorobie torbieli pilonidalnej jest operacja chirurgiczna. Można ją przeprowadzić kilkoma metodami, m.in. poprzez nacięcie oraz oczyszczenie i płukanie, wycięcie zatoki, zrobienie kanału i wyłyżeczkowanie martwych tkanek, a następnie zszycie brzegów rany, jak również na usunięciu torbieli wraz z jej kanałami oraz około 0,5 cm marginesem zdrowej tkanki. Ubytek, który powstaje w trakcie zabiegu zwykle uzupełniany jest m.in. przez przesunięcie płatów skóry. Ta radykalna zmiana, choć jest najbardziej inwazyjna, daje bardzo dobre efekty i minimalizuje nawroty.
Ta radykalna metoda, choć jest najbardziej inwazyjna, daje bardzo dobre efekty i minimalizuje nawroty.
Rodzaj znieczulenia do zabiegu ustalany jest indywidualnie na podstawie konsultacji kwalifikującej do zabiegu.
Po operacji należy ograniczyć aktywność fizyczną. Do czasu wygojenia się rany nie powinno się brać kąpieli w wannie, natomiast po powrocie do zdrowia, należy zwrócić większą uwagę na higienę osobistą, a także zakładanie luźniejszej bielizny.
Laserowe leczenie torbieli włosowej
Ważne informacje
Wskazania
Silne uporczywe bóle związane z defekacją
Usuwanie przebarwień i piegów
przebarwienia
nawracające przebarwienia
Przeciwskazania
- ciąża i laktacja
- stany zapalne okolicy zabiegowej
- zaburzenia krzepnięcia
- choroby nowotworowe
- choroby serca
- choroby wątroby
- epilepsja