Kosmetolog

Maria Semla

Jestem kosmetologiem z 16-letnim doświadczeniem pracy w zawodzie.

Od początku miałam ogromne szczęście współpracować, ale przede wszystkim szkolić się i czerpać niesamowitą wiedzę od wielu lekarzy zarówno dermatologów, jak i lekarzy medycyny estetycznej. Właśnie to uważam za swoją najmocniejszą swoją stronę; wiele lat nauki i praktyki u boku specjalistów.

Prowadziłam pacjentów w zabiegach i pielęgnacji domowej podczas kuracji trądzikowej. Specjalizuję się w programach złuszczających peelingami medycznymi, jak również w złożonych terapiach odmładzających.

Moje doświadczenie to praca z urządzeniami hight- tech: Zaffiro, HIFU, fale radiofrekfencji, laser frakcyjny, Onda, Cryo T-shock, a także terapie manualne: mikronakłuwanie, mezoterapia igłowa, peelingi chemiczne, infuzję tlenowa, Jett-Peel, oczyszczanie wodorowe, co pozwala mi skutecznie komponować indywidualne plany zabiegowe dla pacjentów, dobrać odpowiednią pielęgnacje domową, a nawet zadbać o higienę życia codziennego. Tak z resztą wyobrażam sobie współczesną kosmetologię, którą nazywam medycyną estetyczną regeneracyjną.

Z moich długoletnich obserwacji, holistyczne podejście do pacjenta, a także możliwość zaopiekowania się skórą na każdym jej poziomie, jest tym w co wierzę, a także tym, co po prostu działa. Nie jest to jednak powszechne podejście, więc w tym obszarze widzę największe pole do działania.

Uwielbiam to, co robię! Traktuję pracę z pacjentem jako pewnego rodzaju proces twórczy, niż tylko pracę…